Sample Images

ارائه خدمات VMWare vSpher

خانه VMware خدمات تخصصی مجازی سازی زیرساخت شبکه را در قالب یک طرح جامع ارائه می دهد

جزئیات بیشتر

VMware Site Recovery  ارائه خدمات Disaster Recovery  بازیابی هارد های وی ام ویر esx backup restore بازگرداندن و ریکاوری vmware

بازیابی و Disaster Recovery

بازیابی اطلاعات از دست رفته در موقع بحران را Disaster Recovery یا ریکاوری اضطراری می گویند

 بازیابی اطلاعات

لیست انواع سرورهای متناسب و سازگار با وی ام ویر hp vmware virtualization server خانه وی ام ویر شرکت مهندسی شبکه پالنت

تامین انواع سرورهای حرفه ای

مشاوره و تامين سرورهای حرفه ای جهت استفاده در زیرساخت شبکه سازمان ها و ارگان های مختلف دولتی و خصوصی

لیست سرورها

قابلیت VMware vCenter HA 6.5

پیاده سازی سرویس vCenter 6.5 HA در مجازی سازی سرور وی ام ویر

پلتفرم مجازی سازی سرور محصولات وی ام ویر یکی از منحصر به فرد ترین و قدرتمند ترین ابزار های مجازی سازی سرور در دنیا به شمار میرود که پایه ای برای تهیه و تولید و مدیریت Private Cloudو public Cloud درسازمان های و ارگان ها محسوب می شود.

در مرکز عملیاتی و مدیریتی VMware vSphere ابزاری کارا و قدرتمند وجود دارد که قلب اصلی تمامی کنترل ها و نظارت ها و مدیریت ها می باشد و نام این مرکز مدیریت و عملیاتی وی ام ویر vCenter Server Appliance میباشد که به اختصار به آن vCSA نیز گفته می شود.

در وی سنتر می توان سرویس های متنوعی را بسته به نیاز سازمان ها برای مدیریت و بهینه سازی و بالا بردن کارایی هاست ها، ماشین های مجازی، امنیت، منابع سخت افزاری و نرم افزاری شبکه پیاده سازی نمود.

در واقع به این دلیل که وی سنتر مرکز اصلی توجه مدیران و کارشناسان شبکه برای مدیریت تمامی بسترهای نرم افزاری و سخت افزاری مجازی سازی وی ام ویر می باشد پس همیشه در دسترس بودن سرویس وی سنتر از اهمیت بالایی برخور دار است  تا در زمان خرابی و از کار افتادن سرویس  وی سنتر خودش بتواند به صورت transparent ریکاوری بشود.

مجازی سازی سرور وی ام ویرvmware | مجازی سازی دسکتاپ وی ام ویر Vmware | خانه وی ام ویر ایران

نصب و راه اندازی محصولات مجازی سازی VMware

شرکت وی ام ویر در نسخه ESXi 6.5 خود یک راهکار در دسترس بودن بالا High Availability را به صورت متمرکز و جداگانه برای سرویس وی سنتر vCenter Appliance High Availability معرفی نموده است تحت عنوان VCHAیا به عبارتی VMware vCenter  Server High Availability..

در این معماری مختص سرور وی سنتر جهت همیشه در دسترس بودن این سوریس حساس و کارا در زیر ساخت مجازی سازی وی ام ویر باید جهت پیاده سازی vCenter HA از یک کلاستر که شامل 3 نود می باشد استفاده نمود که توانایی دسترسی بالا سرور وی سنتر همیسه به صورت Up قابلیت سرویس دهی باشد و هیچ یک از مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری خطری برای وی سنتر و از کار افتادن سرور وی سنتر نباشد.

کلاستر مربوط به سرور و قابلیت vCenter HA حداقل از سه نود شبکه با نام های Active Node، passive Nodeو Quorum Nodeیا Witness تشکیل می شود.

Active Node در کلاستر vCenter HA وظیفه پاسخ گویی انلاین به تمامی سرور های دیگر و کاربران شبکه را دارد و همیشه در دسترس می باشد.

Passive Node در کلاستر vCenter HAدر صورت خرابی Active Node به جای آن شروع به سرویس دهی می کند تماما نقش یک وی سنتر جای گزین را ایفا می کند.

و اما Quorum Nodeو یا Witness که تمامی نقش های مبنتی بر نود های اکتیو و پسیو را در قالب یک FailOver به صورت کاملا اتوماتیک مدیریت می کند.
 

کارگاه های علمی – کاربردی آموزش نصب و راه اندازی VMware vSphere ESXi  و VMware Horizon View

دلایل استفاده از قابلیت HA در مجازی سازی  سرور وی ام ویر

در واقع استفاده از قابلیت HA در پیاده سازی هرگونه سرویسی چه مجازی سازی و چه غیر از بستر مجازی سازی بسیار مهم می باشد. سرویس HA به عنوای یک ابزار اصلی مدیریت و کنترل بهینه مجازی سازی سرور ها حائز اهمیت میباشد.

توانایی بالا بردن قابلیت failoverدر vCenter Server

بالا بردن قابلیت همیشه فعال بودن سرور وی سنتر، هاست ها،و دیگر سرویس های مجازی سازی VMware

قابلیت OverHead  در وی سنتر

عملکرد vCenter Server Scalability

خانه وی ام ویر ایران  وابسته به گروه مهندسی شبکه پال نت با سابقه ای طولانی در امر پیاده سازی و راه اندازی محصولات شرکت وی ای ویر در ایران و ارائه مشاوره‫های فنی در اجرای پروژه‫های مختلف، با فراهم نمودن امکانات و آموزش کادر علمی خود، تخصصی‫ترین مرکز مشاوره، فروش، نصب و راه‫اندازی، و آموزش محصولات شرکت VMware در ایران می‫باشد .

آخرین اخبار

چه تفاوتی بین ESX و ESXi در مجازی سازی سرور وجود دارد؟

 محصول مجازی سازی سرور وی ام ویر ESX یا ESXi ، کدام یک!!

معرفی کانال گروه تلگرام مجازی سازی Vmware Citrix سیتریکس وی ام ویر

گروه تلگرامی پرسش و پاسخ آنلاین کامپیوتری وIT و شبکه

خدمات مجازی سازی دیتا سنتر شامل چه مواردی می باشد؟

پیاده سازی و طراحی یک دیتا سنتر استاندارد با VMware vSphere

مطالب آموزشی

تعریف مجازی سازی در شبکه و انواع آن

معرفی محصولات مجازی سازی VMware

قابلیت VMware vCenter HA 6.5

پیاده سازی سرویس vCenter 6.5 HA در مجازی سازی سرور وی ام ویر

خدمات بکاپ گیری و مانیتورینگ از زیرساخت مجازی سازی

بهترین راهکار پشتیبان گیری و نظارت بر عملکرد زیر ساخت مجازی سازی چیست؟

خانه VMware

گروه پالنت شرکت پال نت palnet group network گروه پال نت شرکت پال نت network engineering company خانه وی او ویر vmware esx vsphere  خانه VMWare یکی از دپارتمان های تخصصی  گروه پال نت  می باشد که در سال 1390 و به منظور ارائه سرویس های تخصصی تر در حوزه مجازی سازی زیرساخت شبکه شکل گرفت.   این مجموعه اولین شرکت ایرانی است که در زمینه راهکارهای مجازی سازی زیرساخت، فعـاليت تخصصي و متمـرکـزی را آغـاز كـرد و برای اولین بار در ایران کارگاه های آموزش جامع محصول VMWare  را به صورت کمپ های کاملا عملی و تخصصی در محل شرکت برگزار نموده است. فعالیت اصلی این مجموعه در زمینه تکنولوژی های مجازی سازی زیرساخت با استفاده از راهکار های شرکت VMWare می باشد.