Sample Images

ارائه خدمات VMWare vSpher

خانه VMware خدمات تخصصی مجازی سازی زیرساخت شبکه را در قالب یک طرح جامع ارائه می دهد

جزئیات بیشتر

VMware Site Recovery  ارائه خدمات Disaster Recovery  بازیابی هارد های وی ام ویر esx backup restore بازگرداندن و ریکاوری vmware

بازیابی و Disaster Recovery

بازیابی اطلاعات از دست رفته در موقع بحران را Disaster Recovery یا ریکاوری اضطراری می گویند

 بازیابی اطلاعات

لیست انواع سرورهای متناسب و سازگار با وی ام ویر hp vmware virtualization server خانه وی ام ویر شرکت مهندسی شبکه پالنت

تامین انواع سرورهای حرفه ای

مشاوره و تامين سرورهای حرفه ای جهت استفاده در زیرساخت شبکه سازمان ها و ارگان های مختلف دولتی و خصوصی

لیست سرورها

چه تفاوتی بین ESX و ESXi در مجازی سازی سرور وجود دارد؟

 محصول مجازی سازی سرور وی ام ویر ESX یا ESXi ، کدام یک!!

شاید جالب باشد که بدانید ESX وESXi به هیچ عنوان یکی نبوده و تفاوت های عمده ای بین ویژگی های انها می باشد.

در اینجا به معرفی و توضیح کامل بین Vmware ESXو Vmware ESXiمی پردازیم.

چه تفاوتی بین ESX و ESXi در مجازی سازی سرور وجود دارد؟ | آشنایی و معرفی VMware vSphere ESX درمجازی سازی سرور ها

آشنایی و معرفی VMware vSphere ESX درمجازی سازی سرور ها

کلمه ESX  یا Elastic Sky X که سالهای متوالی یکی از پلتفرم های مجازی سازی سرور های سازمانی شرکت وی ام ویر بوده و در هسته اصلی این محصول به عنوان یک رکن اصلی قرار داشته بود. ESX تماما مانند یک بخشی کامل جدا شده از یک سیستم عامل که خود به تنهایی بر روی یک سیستم عامل می توانست نصب شود که در واقع نام این نوع مکانیزم مجازی سازی سرور را Console Service هم می گویند. به عبارتی کلی تر VMware vSphere ESX نرم افزاری مجازی سازی بود که خود به صورت مستقیم بر روی یک سیستم عامل لینوکسی راه اندازی می شد و تمامی ابزار های مجازی سازی سرور که به صورت ابزار های مدیریتی جانبی بر روی سرور لینوکسی نصب شده اند دیگر فاقد کنسول مدیریتی یکپارچه می باشند.

این بدین معنا می باشد که اگر نیاز می بود تا با یک کنسول مدیریتی ابزار های مجازی سازی سرور ESX را در اختیار بگیریم فقط می توانستیم از طریق کنسول مدیریتی سیستم عامل لینوکسی به ان دسترسی داشته باشیم و کنسولی مدیریتی جداگانه ای وجود نداشت.

اگر بخواهیم به صورت کلی توانایی VMware vSphere ESX را تخصصی تر عنوان کنیم باید این طور بیان نمود که مدیریت و نظارت تمامی زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری و ماشین های مجازی و ... بر عهده هسته اصلی سیستم عامل های لینوکسی می باشد که ESX برروی ان مانند یک نرم افزار نصب گردیده است.

 اخرین ورژن از محصول ESX درغالب یک Hypervisor مجازی سازی سرور ورژن 4.1 بود . تولید محصول در قالب ESX بعد از ان متوقف گردید.

آشنایی و معرفی VMware vSphere ESXi درمجازی سازی سرور ها

کلمه ESXi یا Elastic Sky X Integrated درتمامی مفهوم ان در تعریف واژه Integraterd به معنی یکپارچگی می باشد که تحولی نوین در محصول مجازی سازی سرور های وی ام ویر می باشد.

در محصول مجازی سازی سرور شرکت وی ام ویر VMware vSphere ESXi دیگرمفهومی مانند سیستم عامل هسته لینوکسی کاملا حذف گردید و دیگر چیزی تحت عنوان Console Serviceدر ESX وجود نداشته و شرکت وی ام ویر سیستم عامل مجازی سازی منحصر به فرد خودش را ارائه داد.

هسته منحصر به فرد مجازی سازی سرور ارائه شده توسط وی ام ویر در VMWARE vSphere ESXi تحت عنوان VMKernelمعرفی گردید که تمامی امکانات و ابرزار های مدیریت منابع سخت افزاریف نرم افزار، ماشین های مجازی، مدیریت یکپارچه و بسیار قابلیت های دیگر را در داخل خود به صورت یک پارچه در اختیار کاربران قرار می دهد.

در واقع ESXi یک زیرساخت بسیار سبک تر و کارامد تر از ESX است به روز رسانی ان بسیار ساده تر نسبت به ورژن های قدیمی تر دارد. ESXi دارای یک  هسته Open Source  مانند لینوکس ندارد که دارای امنیت و سرعتی بسیار بالاتر نسبت به ESXدارد. همچنین از یک محیط DCUI  یاDirect Console User Interface برای مدیریت به جای Linux Shell دارد که مدیریت vSphere ESXi را بسیارساده تر از گذشته می کند.

خانه وی ام ویر ایران  وابسته به گروه مهندسی شبکه پال نت با سابقه ای طولانی در امر پیاده سازی و راه اندازی محصولات شرکت وی ای ویر در ایران و ارائه مشاوره‫های فنی در اجرای پروژه‫های مختلف، با فراهم نمودن امکانات و آموزش کادر علمی خود، تخصصی‫ترین مرکز مشاوره، فروش، نصب و راه‫اندازی، و آموزش محصولات شرکت VMware در ایران می‫باشد .

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار

چه تفاوتی بین ESX و ESXi در مجازی سازی سرور وجود دارد؟

 محصول مجازی سازی سرور وی ام ویر ESX یا ESXi ، کدام یک!!

معرفی کانال گروه تلگرام مجازی سازی Vmware Citrix سیتریکس وی ام ویر

گروه تلگرامی پرسش و پاسخ آنلاین کامپیوتری وIT و شبکه

خدمات مجازی سازی دیتا سنتر شامل چه مواردی می باشد؟

پیاده سازی و طراحی یک دیتا سنتر استاندارد با VMware vSphere

مطالب آموزشی

تعریف مجازی سازی در شبکه و انواع آن

معرفی محصولات مجازی سازی VMware

قابلیت VMware vCenter HA 6.5

پیاده سازی سرویس vCenter 6.5 HA در مجازی سازی سرور وی ام ویر

خدمات بکاپ گیری و مانیتورینگ از زیرساخت مجازی سازی

بهترین راهکار پشتیبان گیری و نظارت بر عملکرد زیر ساخت مجازی سازی چیست؟

خانه VMware

گروه پالنت شرکت پال نت palnet group network گروه پال نت شرکت پال نت network engineering company خانه وی او ویر vmware esx vsphere  خانه VMWare یکی از دپارتمان های تخصصی  گروه پال نت  می باشد که در سال 1390 و به منظور ارائه سرویس های تخصصی تر در حوزه مجازی سازی زیرساخت شبکه شکل گرفت.   این مجموعه اولین شرکت ایرانی است که در زمینه راهکارهای مجازی سازی زیرساخت، فعـاليت تخصصي و متمـرکـزی را آغـاز كـرد و برای اولین بار در ایران کارگاه های آموزش جامع محصول VMWare  را به صورت کمپ های کاملا عملی و تخصصی در محل شرکت برگزار نموده است. فعالیت اصلی این مجموعه در زمینه تکنولوژی های مجازی سازی زیرساخت با استفاده از راهکار های شرکت VMWare می باشد.