جهت رفع مشکلات سرور VMware ESX با کارشناسان خبره خانه VMware تماس حاصل بفرمایید.
 

دانلود مستند معرفی VMware Disaster Recovery

بازگشت از بحران (Disaster recovery) و بازیابی اطلاعات از دست رفته در VMWare

بازگشت از بحران (Disaster recovery) و بازیابی اطلاعات از دست رفته در VMWare

یکی از خدمات قابل ارائه مرکز تخصصی VMware ایران ( خانه VMware ) ارائه خدمات Disaster Recovery هم در بخش مشاوره و هم در بخش اجرا می باشد. این مجموعه با داشتن نیروهای مجرب و دوره دیده در بحث راهکارهای (DR(Disaster Recovery و (BC (Business Continuity و با داشتن دانش تجربی فراوان کا در طی سه سال گذشته در سایت مشتریان مختلف کسب شده، در بخش مشاوره و اجرای راهکارهای جامع بازیابی و ریکاوری داده ها و همچنین سیستم های جامع پشتیبان گیری، آمادگی خود را جهت همکاری با سازمانها و شرکت های بزرگ اعلام می دارد.

 

بازگشت از بحران (Disaster recovery)

ریکاوری ساده وقابل اطمینان برای تمامی برنامه های شما

Disaster recovery  در حقیقت نوعی بیمه برای منابع IT سازمان شما در زمان وقوع فاجعه به حساب می آید.

بنابراین یک Disaster Recovery مناسب می بایست همانند یک بیمه خوب حفاظتی بالا باحداقل مشکلات و کمترین قیمت را فراهم بیاورد. حافظه های با دسترسی اشتراکی مثل SAN Storage ها و برنامه جامع ریکاوری مانند VMware Site Recovery قابل اعتمادترین، کم هزینه ترین و نیز ساده ترین روش ها را برای حفاظت از تمامی برنامه های مجازی در مقابل فجایع احتمالی فراهم می آورد.

سازمان ها با استفاده از VMware,ابزارهایی چون SAN Storage و  تکنولوژی Site Recovery در VMware و برنامه هایی نظیر Veeam می توانند باملزومات و نیازهای اساسی خود در زمینه Disaster Recovery کاملاآشنا شده و آنها را مورد بررسی قرار دهند، مسائلی نظیر:

 1. ریکاوری سریع و خودکار
   
 2. ریکاوری قابل اطمینان، تست خودکار بدون ایجاد اختلال وتست های ساده ای از طرح های ریکاوری
   
 3. بازیابی مقرون به صرفه بدون نیاز به دیتا سنتر بیهوده و اضافه

 

 راهکار های Disaster Recovery ریکاوری و بازیابی اطلاعات vmware و backup and recovery

 

ایجاد یک زیر ساخت برای Disaster Recovery تان

VMware Site Recovery, SAN Sorage بهترین زیرساختها را برای ایجاد راه حل های Disaster Recovery فراهم می اورند.  با این دو شما میتوانید هزینه های ریکاوری تان را کاهش داده و طرحهایتان را ساده کنید. هر کدام از این سه  قابلیت های کلیدی زیر را برای بهبود ریکاوری فراهم می کند:

 1. تجمیع:به منظور کاهش هزینه ها، زیر ساخت های سخت افزاری می تواند برای سایت اصلی و Failover ترکیب شود . Recovery Hardware همچنین می تواند برای اجرای برنامه های با اولویت کمتر از جمله محیط های تست و توسعه نیز مورد استفاده قرار بگیرد.
   
 2. استقلال سخت افزاری: ماشین های مجازی کاملا از سخت افزار مستقل هستند. سازمانها به منظور کاهش هزینه ها میتوانند ازسخت افزارهای قدیمی تر و ارزانتر به عنوان Failover Site استفاده کنند.
   
 3. Encapsulation: در ,vSphere کل سیستم اعم از سیستم عامل، برنامه ها، و دیتا به صورت فایل  هایی encapsulate شده اند. زمانی که این فایل ها را به سایت Failoverمان  Replicate می کنیم، کل سیستم می تواند در یک پروسه یک مرحله ای و به سرعت Recover شود. سرعت این ریکاوری عموما میانگین بین 1 تا 40 ساعت و یا کمتر میباشد.

 

مدیریت متمرکز و Recovery خودکار:

vSphere به منظور اطمینان از ساده ترین و معتبرترین سطح حفاظت از تمام برنامه های مجازی VMware، vCenter Site Recovery Manager را معرفی کرد.

VMware vSphere  یک Replication مقرون به صرفه را با مدیریتی متمرکز از برنامه های Recovery، توانایی تست بدون ایجاد اختلال  و اتوماتیک کردن پروسه Site Recovery و Migrition به وجود می آورد. قابلیت های کلیدی این سه به شرح ذیل است:

 

Replication: 

vSphere Replication اولین Replication صنعتی بر مبنای hyper-visor است که برای vSphere و Site Recovery Manager بنا شده است.  vSphere Replication میتواند از storage های ناهمسان در سرتاسر سایت ها استفاده کند.

پشتیبانی وسیع برای Replication بر مبنای Storage:

Replication مبتنی بر  storage،  Replicationهای قدرتمند تر را ایجاد میکند که از سایت های بزرگتر و برنامه های کاربردی  حیاتیمحافظت میکند.

برنامه های ریکاوری متمرکز: 

با VMware و  SAN Storage ، راه اندازی یک برنامه ریکاوری متمرکز و اتوماتیک بسیار ساده است ومیتواند در چند دقیقه توسط اینترفیسی انجام شود.

Failover و Site Migration اتوماتیک:

VMware کل پروسه Site Recovery و Migration را اتوماتیک می کند. در آغاز یک failover ، سرویسهای تجاری به صورت کاملا خودکار ریکاور می شوند.

تست بدون ایجاداختلال:

با vSphere Site Recovery  تست failover  میتواند به تعداد مورد نیاز وبدون ایجاد اختلال در سیستم ها انجام شود. سازمانها میتوانند به سرعت هرگونه مشکلی را به وسیله برنامه های ریکاوری شناسایی کنند تا بتوانند به سرعت تصمیم گیری کنند.

 

دانلود مستند معرفی VMware Disaster Recovery

 

خانه VMware

گروه پالنت شرکت پال نت palnet group network گروه پال نت شرکت پال نت network engineering company خانه وی او ویر vmware esx vsphere  خانه VMWare یکی از دپارتمان های تخصصی  گروه پال نت  می باشد که در سال 1390 و به منظور ارائه سرویس های تخصصی تر در حوزه مجازی سازی زیرساخت شبکه شکل گرفت.   این مجموعه اولین شرکت ایرانی است که در زمینه راهکارهای مجازی سازی زیرساخت، فعـاليت تخصصي و متمـرکـزی را آغـاز كـرد و برای اولین بار در ایران کارگاه های آموزش جامع محصول VMWare  را به صورت کمپ های کاملا عملی و تخصصی در محل شرکت برگزار نموده است. فعالیت اصلی این مجموعه در زمینه تکنولوژی های مجازی سازی زیرساخت با استفاده از راهکار های شرکت VMWare می باشد.