راهکار پشتیبان گیری Backup در زیرساخت VMware

 

راهکار پشتیبان گیری Backup در زیرساخت VMware

 

Backupچیست ؟

Backup‌ به معنی نسخه پشتیبان می باشد. شما از اطلاعات به روشهای مختلف و با استفاده از نرم افزارهای مختلف می توانید پشتیبان تهیه کنید تا در صورت از دست دادن اطلاعات بتوانید آنها را برگردانید. پشتیبان گیری به این معنی است که یک نسخه از اطلاعات را بر روی محل دیگری ذخیره کنید و در صورت لزوم از آن استفاده ­کنید.
Backup یك كپى به هنگام از تمام پرونده ها می باشد.

 

منظور از Backup در VMware چیست؟

منظور از Backup گیری از VMware این است که شما داده های موجود در ماشین مجازی یا VMخود را در محیطی خارج از محیط خود VMwareنگهداری کنید تا در صورت بروز مشکل ، داده های شما از بین نرود

Backup گیری از VMwareیا بهتر بگوییم Backup  از محیط های مجازی و سرورهای مجازی امروزه یک مشکل معمول برای مدیران سیستم به حساب می­ آید.

 Backupگیری­از VMwareمی تواند به روش­های  سنتی و قدیمی که از سیستم عامل یا نرم افزارهای موجود در آنBackup   گرفته می شود انجام شود و یا اینکه به روش های نوین و با استفاده از ابزارهایی که ویژه اینکار تهیه شده اند انجام شود . ملاک استفاده از هرگونه ابزارBackup   گیری این است که ، ابزار بایستی بتواند با کمترینDowntime  ممکن برای سیستم ازVM هاBackup  بگیرد، ابزار بایستی بتواند بصورتIncremental ازVM هاBackup بگیرد ، ابزار بایستی مسئله حجم داده های ذخیره شده را تعیین کند و بتواند از فضا حداکثر استفاده را ببرد و فضای بیهوده را اشغال نکند.

 

در لینک زیر مستندی معرفی شده که در آن راهکارهای بهینه پشتیبان گیری از محیط های مجازی توضیح داده شده است

 

دانلود مستند معرفی سیستم جامع Back up از زیرساخت مجازی سازی VMware

 

 

خانه VMware

گروه پالنت شرکت پال نت palnet group network گروه پال نت شرکت پال نت network engineering company خانه وی او ویر vmware esx vsphere  خانه VMWare یکی از دپارتمان های تخصصی  گروه پال نت  می باشد که در سال 1390 و به منظور ارائه سرویس های تخصصی تر در حوزه مجازی سازی زیرساخت شبکه شکل گرفت.   این مجموعه اولین شرکت ایرانی است که در زمینه راهکارهای مجازی سازی زیرساخت، فعـاليت تخصصي و متمـرکـزی را آغـاز كـرد و برای اولین بار در ایران کارگاه های آموزش جامع محصول VMWare  را به صورت کمپ های کاملا عملی و تخصصی در محل شرکت برگزار نموده است. فعالیت اصلی این مجموعه در زمینه تکنولوژی های مجازی سازی زیرساخت با استفاده از راهکار های شرکت VMWare می باشد.